044 221 73 19

097 728 16 28

Як очистити шви між плиткою?

Вимощення кахельної плитки - це оптимальне рішення для стін та підлоги в санвузлах та кухні. Такий матеріал вирізняється естетичною привабливістю, гідрофобністю, здатністю витримувати значні механічні навантаження. У процесі тривалої експлуатації міжплиточні шви забруднюються.

Крім складнощів зачистки швів після ремонту, створюється сприятливе середовище для скупчення і розмноження шкідливих мікроорганізмів і грибків, цвілі. Раніше ми вже розповідали, як позбутися від цвілі у ванній , сьогодні ж ми розповімо, як усувати інші забруднення швів.

Пам'ятайте - це досить довгий і делікатний процес. Якщо у Вас немає достатньо часу для подібних робіт, або ви не хочете займатися цим самостійно - професіонали Comfort House будуть раді допомогти Вам.

Чим почистити шви між кахельною плиткою

Потемнілу затірку між плиткою елементами на стінах або на підлозі можна освіжити механічними способами. Для цього використовується:

 • стара зубна щітка і мильний розчин з теплою водою;
 • наждачний папір з дрібним напиленням;
 • скребок або ніж.

Ріжучі інструменти необхідно застосовувати дуже акуратно, так як існує ризик пошкодження облицювального матеріалу.

Яку хімію використовувати

Більш ефективна технологія передбачає використання побутових хімічних засобів. Для обробки швів між елементами кахельної плитки найкраще застосовувати такі види продукції:

 • спеціальні маркери, що усувають жовтизну з затірки і запобігають утворенню грибка;
 • відбілювачі, створені на основі кисневих з'єднань . Щоб відмити простір між плиткою, необхідно розвести активну рідину в воді в співвідношенні 1: 1 і нанести отриманий склад на шов. Через 30-40 хвилин плитку потрібно промити чистою водою. Такий метод не рекомендується застосовувати для темного і кольорового кахлю;засоби для чищення кахлю
 • засоби, які містять хлоровмісні препарати, наприклад "Білизна", "Нафаня" або "Bleach" . На шов між плиткою наноситься обраний засіб і інтенсивно протирається жорсткою щіткою. Залишки миючого засобу змивають чистою водою;
 • спеціальна губка-ластик з меламінового матеріалу. З її допомогою усунення забруднень на проблемних ділянках проводиться максимально швидко.

Народні методи очищення швів між плиткою

Багато домашніх господинь при очищенні міжплиткових швів воліє використовувати народні засоби, які вважаються абсолютно безпечними для здоров'я людей та навколишнього середовища. Існує багато побутових продуктів, які надають максимальний ефект при усуненні забруднень - від залишків затірки на швах і плитці до цвілі і жиру:

 • сода і оцет;
 • нашатир;
 • лимонний сік;
 • зубна паста - якщо ви хочете не тільки очистити, а й відбілити шви;
 • гірчиця.

Харчова сода активно використовується в процесі приготування різних відбілюючих препаратів. У поєднанні з оцтом, лимонним соком, білизною або гірчицею вона швидко усуває різні види забруднень. Найбільш простим вважається такий спосіб:

 1. проблемна зона посипається звичайною столовою содою;
 2. заливається оцтом для виникнення хімічної реакції;
 3. після припинення характерного шипіння і спінювання залишки засобу видаляються водою.

Застосування нашатирного спирту - це найкращий метод для боротьби з цвіллю . Для цього в 2 літри води додається 20 мл нашатирю. Отриманий розчин рекомендується залити в пульверизатор, за допомогою якого значно полегшується обробка потемнілих швів. Приблизно через 30 хвилин плитку потрібно ретельно вимити теплою водою. Достатньо ефективною вважається суміш, приготована з зубної пасти, соди, гірчиці і лимонного соку.

Деякі домашні господині в процесі очищення кахельної поверхні використовують солодку газовану воду, наприклад, Кока-Колу, Фанту або Спрайт . У напоях містяться активні речовини, що сприяють швидкому усуненню забруднень. Якщо грибок занадто глибоко проник в міжплиточні шви, то їх очищення тимчасове. Рекомендується повністю видалити зруйнований матеріал і нанести нову затірку.